Zdravie

Aké sú výhody bahna z Mŕtveho mora?

Mŕtve more je jedinečné vďaka svojim vysokým koncentráciám solí a minerálov. Je obzvlášť bohatý na horčík, sodík, draslík a vápnik. Použitie bahna z Mŕtveho mora bolo študované v súvislosti so zdravotnými výhodami a liečivými vlastnosťami pre fyzické ochorenia. Nepoužívajte bahno z Mŕtveho mora ako náhradu za lekárske ošetrenie, ktoré Vám predpísal lekár.

Poskytuje pomoc pri poruchách

Symptómy kožných porúch, ako je psoriáza, ekzém a akné, môžu byť kontrolované použitím bahna z Mŕtveho mora. Jeho bohatý minerálny obsah urýchľuje prirodzené odlupovanie a obnovuje rovnováhu pH pokožky. Bahno z Mŕtveho mora nie je stálym liečiteľom, ale jeho pravidelné užívanie môže poskytnúť fyzickú úľavu a udržiavať vašu kožnú poruchu pod kontrolou.
Zlepšuje vzhľad pokožky tváre

Bahenná maska ​​z Mŕtveho mora môže zlepšiť vzhľad pokožky tváre zlepšením elasticity a minimalizáciou pórov, vrások a línií. Keď sa uschne, toxíny, ktoré môžu byť prítomné vo vašich kožných bunkách z vašej každodennej stravy sú vytiahnuté. Vaša tvár sa bude cítiť čistá a svieža.
Zabraňuje vypadávaniu vlasov

Bahenné masky z Mŕtveho mora môžu byť užitočné, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov. Dedičnosť, stres a infekcie pokožky hlavy môžu spôsobiť vypadávanie vlasov. Keď sa krvné cievy vo vlasovom folikule zmenšia, jedlo a kyslík sa odrežú. To zabraňuje vlasovému proteínu, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu vlasov. Rast vlasov je zakrpatený a vlasy vypadávajú predčasne. Ak chcete použiť blato pre túto výhodu, masáž do pokožky hlavy a nechať ho sedieť po dobu 10 minút. Opláchnite a šampón ako obvykle.
Znižuje vzhľad celulitídy

Bahno z Mŕtveho mora má vysokú koncentráciu minerálov, ako je horčík, vápnik a draslík. Tieto minerály podporujú krvný obeh, uvoľňujú nervy. Celulitída je tuk, ktorý spôsobuje, že sa na Vašom tele objavuje chlieb. Tuk a telesné tekutiny sa zachytávajú v kožných tkanivách blízko povrchu pokožky. Masírovanie bahna z Mŕtveho mora na miestach s celulitídou stimuluje krvný obeh a čistí toxíny cez póry. To pomáha vyrovnať chrumkavé hrbole, ktoré sú spôsobené celulitídou.
Znižuje artritickú kolennú bolesť

Výskumníci z Ben Gurion University zistili, že pacienti liečení bahnovými obkladmi z Mŕtveho mora bohatého na minerály hlásili menšiu bolesť kolena v dôsledku osteoartritídy. Oveľa menej pacientov liečených bahnom bez minerálov uviedlo zlepšenie. Vysoká koncentrácia minerálov v bahne z Mŕtveho mora pomáha zmierňovať bolesti kolien a bolesti tým, že stimuluje obehový systém a uvoľňuje nervy.