Nezaradené

Aké sú výhody surového bambuckého masla?

Bambucké maslo pochádza z matice stromu karitového bambuckého dreva, ktorý je pôvodom z Afriky. Surové, nerafinované bambucké maslo obsahuje vitamíny a minerály, ako sú vitamíny A a E, ako aj esenciálne mastné kyseliny. Má krémovú farbu a výrazný zápach. Používa sa po stáročia pre svoje zvlhčujúce, protizápalové a protizápalové vlastnosti.

hydratačný

Bambucké maslo má schopnosť upokojiť, hydratovať a vyrovnať vašu pokožku. Používa sa ako hydratačný krém na suchú pokožku a ekzém, ako suchá pokožka na pokožku hlavy, na popraskané pery a na zjemnenie suchej pokožky na pätách, lakťoch a kolenách. Podľa amerického inštitútu bambuckého masla je dôležité zabezpečiť, aby sa používalo nerafinované bambucké maslo. Surové bambucké maslo si zachováva svoje terapeutické vlastnosti a udrží vašu pokožku vlhkú a vláčnu, zatiaľ čo rafinované, spracované bambucké maslo stráca takmer všetky svoje liečivé vlastnosti. Dr. Robyn Tisdale Scott, klinický lekárnik, súhlasí s americkým Inštitútom bambuckého masla, ktorý podporuje tvrdenie, že nerafinované bambucké maslo obracia suchú pokožku asi o tri dni.
Prírodné protizápalové liečivo

Bambucké maslo má prirodzené protizápalové vlastnosti, o ktorých je známe, že liečia škrabance, odrezky a popáleniny; zmierniť spálenie slnkom a vyrážky; brať bodnutie z bodnutí hmyzom; a zmierniť bolesť zo svalovej únavy a artritídy. Štúdia publikovaná v roku 2010 v časopise “Journal of Oleo Science” od Toshihiro Akihisa a kolegov zistila, že bambucký tuk má významné protizápalové vlastnosti. Štúdia ukázala pozoruhodné zníženie zápalu u myší trpiacich edémom. Po podaní zlúčenín bambuckého tuku sa zápal znížil o viac ako 45%. Ďalšia štúdia publikovaná v British Journal of Clinical Pharmacology Ministerstvom farmakológie na College of Medicine University of Lagos dospela k záveru, že bambucké maslo je účinným nazálnym dekongestantom. Účastníci dostali dve až štyri aplikácie bambuckého masla v nosovej dutine a počas iba 12 až 24 hodín nevykazovali žiadne známky zápalu, kongescie alebo poškodenia nosa.
Vlastnosti antiagingu

Bambucké maslo sa po stáročia používa ako redukčný prostriedok na vrásky. Bambucké maslo obsahuje esenciálne mastné kyseliny spolu s vitamínmi A a E, ktoré sú nevyhnutné na udržanie pružnosti a pružnosti pokožky. V klinickej štúdii, ktorú uskutočnil Frank Renard, Ph.D., sa zistilo, že bambucké maslo má významné antiagingové vlastnosti a dokázalo sa, že pomáha obnovovať a omladzovať kolagén. Účastníci tejto štúdie dostali bambucké maslo ako balzam na masáž na koži po dobu štyroch až ôsmich mesiacov. Výsledky ukázali jasnejšiu a jasnejšiu pokožku; menej vrások; a ešte menej poškodenia slnkom.