Zdravie

Ako hľadať prácu

Ak ste nikdy predtým nehľadali prácu – možno to bude nová vysoká škola – alebo už je to tak dlho, kým ste sa uchytilii na súčasnej pozícii, že neviete, odkiaľ začnete, nemusíte mať strach. Prinášame vám rady, ako si nájsť novú prácu a pripraviť sa na hľadanie novej práce.

Ako sa pripraviť

Ako sa hovorí, niekedy je najťažšou vecou jednoducho začať. Keď hľadáte novú prácu, toto tvrdenie je pravda: s tisíckami zoznamov pracovných miest, ktoré je potrebné zvážiť a čo sa zdá ako milión položiek v zozname úloh pri hľadaní zamestnania, môže byť ťažké nútiť sa sedieť pri počítači a dostať sa do práce. Ale dobrou správou je, že s prípravou si môžete uľahčiť hľadanie práce. Ako sa môžete pripraviť? Tu je niekoľko jednoduchých krokov.

Zlepšite svoj životopis: budete chcieť vylepšiť svoj životopis pre každé pracovné miesto, na ktoré sa uchádzate. Znova pripojte svoje referencie. Skontrolujte si životopis a uistite sa, že všetky dátumy, pozície a popisy sú presné.

Prax na rozhovor: zatiaľ čo sa nemôžete pripraviť na každú otázku pohovoru, ktorú budete požiadaní, môžete si stále vyskúšať svoje zručnosti pri rozhovore tým, že využijete svoje odpovede na tieto bežné otázky, ktoré kladú aj prijímatelia a manažéri. Keď viete, ako budete reagovať vopred, budete počas rozhovorov pokojný a rozhodný.

Aké dni by ste mali hľadať

Možno si myslíte, že každý deň je dobrý deň na hľadanie práce. A zatiaľ čo to je väčšinou pravda, údaje ukazujú, že existujú lepšie dni na uplatnenie ako iné. V skutočnosti sa utorok javí ako najlepší deň v týždni na odoslanie vášho životopisu.

Ďalším dôležitým prvkom, pokiaľ ide o načasovanie vášho hľadania práce, je uistiť sa, že nespotrebuje celý váš čas.

Aké stránky by ste mali používať

Personalistka.sk je najlepším miestom na inzerciu a hľadanie novej práce. To však neznamená, že www.personalistka.sk je jedinou lokalitou, ktorú by ste mali použiť pri hľadaní práce s výhodou ako je bezplatná inzercia práce a inzercia práce zadarmo.