Chudnutie

Čaga čaj – produkt, ktorý stojí za vyskúšanie

Pravdepodobne ste už čo – to o čaga čaji počuli. Je známy najmä vďaka svojmu zloženiu a tým pádom aj účinkom, ktoré poskytuje. Čaga alebo inak povedané – ryšavec šikmý je celoročná huba, ktorá sa vyskytuje na kmeňoch stromu brezy.

Čaga čaj sa využíva už po stáročia v oblasti Ruska. Rastie najmä na Sibíri, kde je obľúbená pre svoje liečivé účinky. Pôsobí najmä na tráviace problémy, revitalizuje organizmus a taktiež je skvelým riešením na úzkostné stavy.

Pôsobí antibakteriálne

O čage je známe, že má silné antibakteriálne účinky. To znamená, že má priaznivý vplyv na zápaly v tele, kedy výrazne napomáha pri ich liečbe. Čaga čaj obsahuje biologicky aktívne látky a rozdrvenú hubu čaga, vďaka čomu má tak silné účinky. Napomáha napríklad aj pri tráviacich ťažkostiach, ako sú vzniknuté žalúdočné vredy, poprípade gastritída alebo polypy žalúdka a čriev.

Podobný Ivan čaju

Možno ste už zachytili, že rovnako silné účinky má aj Ivan čaj. Ten obsahuje vŕbovku úzkolistú. Celý nápoj sa označuje za akýsi elixír mladosti. Podobné účinky má aj čaga čaj. Ten je bohatý na obsah vitamínov a minerálov. V jeho zložení nájdete aj stopové prvky, ako napríklad železo, vápnik, horčík, draslík a fosfor.

Obsahuje protirakovinové účinky

Čaga čaj je obľúbený aj pre svoje protinádorové účinky, ktoré boli skúmané mnohými vedeckými štúdiami. Zabraňujú tvorbe a rastu rakovinových buniek. Zvyšujete tak riziko ochrany pred týmto ochorením. Čaga vám taktiež pomôže ľahšie zvládať stres a úzkosti, čo je veľkým benefitom. Ako dobre všetci vieme, tieto faktory výrazne prispievajú k vzniku závažných ochorení.

Čaga sa síce po dlhé roky používala len v Rusku, no dnes je známa po celom svete. Produkty s obsahom tohto zázraku nájdete už aj na Slovensku. Tak neváhajte vyskúšať Čaga čaj a jeho účinky na vlastnej koži. Rozhodne to neoľutujete.