Chudnutie

Chcete zdravo schudnúť a cítiť sa lepšie? Nejedzte všetko, čo máte radi!

Dnešná doba nás častokrát núti pracovať a rozhodovať sa v posledných okamihoch a mnoho ráz pod tlakom. To sa odzrkadľuje na našom životnom štýle, s ktorým súvisí aj naša životospráva. Bohužiaľ, v tom negatívnom slova zmysle! V pracovnom nasadení a plní rodinných povinností nerozmýšľame nad tým, čo jeme, potrebujeme niečo do seba dostať, aby sme mohli nejako fungovať ďalej.

Keď začneme priberať a nabaľovať doslova na seba kilá, vtedy sa zastavíme a začneme riešiť rôzne spôsoby chudnutia a druhy diét. Prvé, čo nám napadne je, ako schudnúť a hlavne čo jesť počas diéty. Dôležitejšia je ale možno otázka-čo nejesť, aké potraviny nekonzumovať, ak chceme zdravo schudnúť!

Naučme sa chudnúť s rozumom

Jednoducho a vtipne by sme povedali, že nejedzme pri chudnutí to, čo sme jedli doteraz. Samozrejme, takto to nefunguje. Ani jedálniček na mieru nám neprinesie štíhlu líniu, ak sa najprv nenaučíme, čo vlastne zdravá strava znamená. Potrebujeme sa naučiť dodržiavať aspoň základné odporúčania, aby sme jedli lepšie ako doteraz.

Isté je, že by sme nemali dávať na rady samozvaných „odborníkov“ na zdravú výživu a chudnutie. Pretože každý človek je iný, to, čo funguje u jedného, druhému pomôcť nemusí alebo naopak, môže ešte viac uškodiť. Najlepšie je, ak to myslíte s chudnutím vážne, obrátiť sa na výživového špecialistu a odborníka. Dobrou voľbou môžu byť aj webové portály, ktoré ponúkajú zľavové kupóny na rôzne produkty určené na chudnutie.

Problém mužov i žien

Pri zložení stravy počas chudnutia je tiež podstatné, či ste muž alebo žena. Potraviny, ktoré by sme konzumovať počas chudnutia nemali sa líšia podľa pohlavia. Čo by teda nemali jesť ženy pri chudnutí? Napríklad určite nie cereálie s mliekom, hoci sú rýchlo pripravené alebo cereálnu instantnú kašu na raňajky či sušienky. Je to nesprávna voľba! Treba sa vyhnúť aj konzumácii pečiva a margarínu. Podobne je to aj s niektorými nápojmi-mali by ste si rozhodne vedieť odpustiť café latté a podobné nápoje.

Čo by pri chudnutí nemali jesť muži? Najdôležitejšia rada pre všetkých schudnutia chtivých pánov- nepite pivo každý jeden deň a nejedzte tak často údeniny. Rovnako nežiadajte od svojej polovičky, aby Vám stále pripravovala mäso alebo varila párky plné múky v rožku. Bezpochyby sú to chutné jedlá, ale počas Vášho chudnutia pre Vás veľmi nevhodné a nebezpečné. A na záver odhliadnuc od skutočnosti, či chudne žena alebo muž, odborníci na zdravé chudnutie odporúčajú ketónovú diétu, ktorej produkty sú ľahko dostupné na zľavových portáloch. Ak to so svojím chudnutím myslíte naozaj vážne, „dostať“ Vás môže napr. aj zľava na Ketofit.sk. Verte, že to neoľutujete a budete sa cítiť určite lepšie fyzicky aj psychicky.