Chudnutie

Chudnutie bez hladovky: Vyvážené jedlo robí s postavou divy!

Pravidelná a pestrá strava je pre našu kondíciu dôležitá, no v prípade, ak je naším cieľom chudnutie, prvé čo človek spraví, je, že prestane pravidelne jesť. Občasné vynechanie raňajok či večere môže dokonca telu prospieť, no určite by sa z toho nemal stať zvyk.

Ako teda na reguláciu hmotnosti, ak nechcete hladovať?

Zhodenie niekoľkých kilogramov má na človeka pozitívny efekt. No je rozdiel, ako ich dosiahol. Viac ako poldňové hladovanie má za následok chudnutie spôsobené zníženou hladinou cukru v krvi – glykémiou – a prítomnosťou hormónu somatotropínu. Tento telu vlastný hormón pomáha budovať svaly a podporuje spaľovanie telesného tuku, má tiež pozitívny vplyv na spánok a imunitný systém. Vo večerných hodinách sa jeho množstvo v tele zvyšuje, a to tým viac, čím menej sa organizmus musí zaoberať trávením. Ak vynecháte večeru, zníži sa vám hladina cukru v krvi. Pre účinnosť tohto receptu je dôležité dodržiavať niekoľko zásad. Je úplne jedno, kedy sa v daný deň naposledy najete. Dôležité je, aby medzi posledným jedlom a prvým jedlom nasledujúceho dňa uplynulo aspoň 14 hodín. Jeho účinok podporuje aj dostatočný príjem tekutín, okrem vody sú vhodné napríklad aj bylinkové čaje, ktoré prečisťujú organizmus. Ak však nechcete hladovať, máme účinné riešenie!

Nahraďte jedlo vyváženým koktailom

Účinným riešením je práve Formula 1. Ak nahradíte týmto výživným, nutrične vyváženým koktailom Formula 1 už jedno jedlo denne popri dvoch zdravých jedlách, docielite stabilizovanie vašej hmotnosti. Ak túžite po regulácii hmotnosti, stačí Formulou 1 nahradiť dve jedlá a dopriať si jeden klasický pokrm s vyváženým pomerom zložiek potravy. Niet nad pestrý jedálniček, ktorý je súčasťou zdravého životného štýlu. Pokiaľ chcete zapracovať na svojich krivkách, nemusíte preto hladovať. Radšej si doprajte dostatok životnej energie, ktorá sa odrazí na vašej fyzickej a psychickej pohode. Koktail Formula 1 je vyrobený z vegánskych surovín a zároveň je bohatý na bielkoviny. Chutný nápoj na reguláciu hmotnosti obsahuje 25 vitamínov a minerálov, vlákninu, základné mikroživiny a je dostupný v rôznych príchutiach.

Doprajte si výživné jedlá

Ak túžite po pestrej strave, zaraďte do jedálnička ovocné a zeleninové smoothies. Budete potrebovať ovocie a zeleninu podľa chuti a prípadne aj sezónneho výberu – banány, ananás, hrozno, rajčiny, jahody, ríbezle, čučoriedky, mrkvu, mango, avokádo, špenát, hrušky, citrónovú šťavu, pridať môžete i 100 % ovocné a zeleninové šťavy. Kombinácia mrkvy, jabĺk a zázvoru je vhodná pre očistu organizmu. Popoludní vás občerství džús zo zeleru, červenej repy, špenátu a citrónu, ráno je vhodný banán, bobuľovité ovocie a mango. Nebojte sa do ovocnej zmesi pridať i pár zelených listov špenátu, stopkového zeleru alebo kelu. Čím viac antioxidantov organizmu naservírujete, tým lepšie. Do jedálnička okrem vyváženého nápoja pridajte napríklad aj makadamové orechy, hrozno, vlašské orechy, rajčiny, vajcia, zelený čaj či ryby.