Chudnutie

Mäso a chudnutie: Ktoré (NIE) JE najdiétnejšie a (NE) zdravé !?

Mäso, mäso, samé mäso. Je skutočne až tak na príťaž alebo môže byť pre naše telo skutočne dôležité a prospešné aj na chudnutie? Hlavne neverte všetkému, čo sa dočítate na internete. Ako pri všetkom, aj tu platí, že to má svoje výhody aj nevýhody. My sme sa snažili hľadať fakty.

O mäse podobne ako káve ”kolujú” rôzne polopravdy. Ako napríklad, že ak mäso na chudnutie, tak len sójové. Pri káve, že je nezdravá, pritom všetko je o správnej príprave kávy, vďaka čomu je jej pitie pre telo prospešné.


Faktom je, že všetky druhy mäsa majú takmer nulový obsah sacharidov. Aj tu sa nájdu výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. Výnimkou je mäso vnútorných orgánov, ako napríklad pečeň, ktorá obsahuje asi 5% sacharidov.

Hovädzie mäso

Jedná sa o vysoko nasýtené a nabité dôležitými živinami, ako je železo a vitamín B12. Komzumujte ho ale maximálne raz týždenne. To platí nielen na chudnutie, ale ako súčasť správnej životosprávy.


Jahňacie mäso

Je to podobne ako u hovädzieho mäsa. Aj toto obsahuje veľa prospešných živín pre náš organizmus, vrátanie železa a vitamínu B12. Jahňatá sú často kŕmené trávou, a preto má mäso tendenciu obsahovať veľa prospešnej mastnej kyseliny konjugovanej kyseliny linolovej. Na to netreba zabúdať.


Kuracie mäso

Ak ste to ešte nevedeli, tak kuracie je vôbec to najobľúbenejšie mäso na svete. Má vysoký obsah prospešných živín a je vynikajúcim zdrojom bielkovín. Vo všeobecnosti je označované ako najdiétnejšie. Pravdou však je, že samotná strava nemusí byť všetko a niekedy si treba vedieť pomôcť účinne na chudnutie, ktoré prinesie túžené výsledky.


Bravčové mäso a slanina

Bravčové mäso je tiež obľúbené u mnohých ľudí. Je pomerne dostupné a chutné. Slanina je obľúbená u ľudí držiacich nízkokalorickú diétu. Prijateľné je konzumovať primerané množstvo slaniny pri diéte s nízkym obsahom sacharidov.

Sušené mäso

Ak neobsahuje pridaný cukor alebo umelé prísady, máte takmer vyhraté, trhané mäso totiž predstavuje perfektnú pochúťku s nízkym obsahom sacharidov. Sušené mäso dostupné v obchodoch je veľmi spracované a nezdravé, preto je najlepším riešením sušiť si vlastné alebo sa obzrieť po skutočne kvalitnom mäse.

Kvalitné sušené mäso kúpite napríklad u fitness predajcov. Pri nákupe cez internet nezabúdajte na zľavové kupóny na https://www.kuponyzdarma.sk/, vďaka ktorým môžete ušetriť aj desiatky eur pri každom nákupe. Objavte tisíce kupónov do známych obchodov.

Ďalšie mäsa s nízkym obsahom sacharidov sú morčacie, teľacie, zverina či bizónie mäso.