Zdravie

Výhody bambuckého masla

Mnohí výrobcovia vyskočili z rozbehnutého vlaku Shea Butter. Ale skôr, ako pôjdete kúpiť tento najnovší produkt bambuckého masla, mali by ste vedieť niečo viac o tejto vzácnej malej matice z Afriky.

Čo je bambucké maslo?
Ako môžem zistiť, či je niečo dobré bambucké maslo?
Ako by malo bambucké maslo cítiť?
Ako skladujem bambucké maslo?
Moje bambucké maslo sa rozpustilo. Čo robím?
Akú farbu má bambucké maslo?
Ako ma bambucké maslo prospeje?
Ako bambucké maslo prospech mojej pleti?
Čo robí bambucké maslo moje vlasy?
Je všetko bambucké maslo rovnaké?
Čo môžem zistiť na štítku?
Kde môžem získať dobré bambucké maslo?
Aký je rozdiel medzi surovým bambuckým maslom a rafinovaným bambuckým maslom?
Chcem surové bambucké maslo alebo rafinované bambucké maslo?
A čo východoafrické bambucké maslo?

Je možné, že ste nedávno počuli o bambuckom masle. Jeho použitie však nie je ani zďaleka úplne nové. Afričania poznali výhody bambuckého masla po stáročia. Domáci Afričania používali Bambucké maslo na upokojenie a omladenie vlasov a pokožky. Bambucké maslo nie je len pre tých z nás, ktorí majú tmavú pokožku. Každý typ pleti môže profitovať z použitia bambuckého masla. Dnes je bambucké maslo dostupné v čistej forme a ako zložka v mnohých produktoch, ktoré pomáhajú pri udržiavaní vlasov a pokožky a úľave od mnohých bežných ochorení.

Čo je bambucké maslo?
Bambucké maslo sa získava z orechov stromu, ktoré sa nachádzajú len na africkom kontinente. Bambucké maslo sa extrahuje z orechov stromu Shea-Karite. Tento strom sa začína vyrábať orechy až po asi pätnástich rokoch a môže trvať až 30 rokov, kým sa získa prvá kvalitná plodina z určitého stromu. Výrobcovia čakajú na maticu, aby obsahovala vysokú koncentráciu neodstrániteľnej mastnej kyseliny. Je to jedinečná mastná kyselina, ktorá dáva bambucké maslo svoje jedinečné liečivé vlastnosti a robí ju oveľa vyhľadávanejšou ako iné maslá ako kakaové maslo. Po stáročia vyrábalo bambucké maslo ľudia, ktorí zbierali orechy, vylúpali ich, grilovali a potom ich bili. Karit orechy boli varené vo vani vody niekoľko hodín, kým Bambucké maslo. Maslo sa potom nabralo do tekvice a nechalo sa vrátiť do mäkkého tuhého stavu. Bambucké maslo je tuhé pri teplote miestnosti. Ale jedna z vecí, ktorá robí to tak veľký je, že skvapalňuje priamo okolo telesnej teploty. Rýchly úder do dlaní a je to tekutina. Takto získané bambucké maslo sa nazýva nerafinované bambucké maslo alebo surové bambucké maslo. Keďže bambucké maslo je prírodný produkt, každá dávka sa bude mierne líšiť. Bambucké maslo sa bude trochu líšiť vzhľadom a vôňou. Je dôležité vedieť, čo je dobré bambucké maslo a čo nie, napriek týmto prirodzeným variáciám.

Väčšina bambuckého masla pochádza zo západnej Afriky alebo Ghany. Pred niekoľkými rokmi sa stala populárnejšia mäkšia a hladšia odroda z Ugandy vo východnej Afrike. Viac sa o ňom môžete dozvedieť nižšie.
Ako môžem zistiť, či je niečo dobré bambucké maslo?
Čisté bambucké maslo sa líši v spôsoboch extrakcie použitej na získanie z orecha. Často sa často hodnotí aj bambucké maslo.

    Surové alebo nerafinované- Toto bambucké maslo sa extrahuje iba vodou. Farba sa bude líšiť v závislosti od použitých orechov. Farba sa bude pohybovať od krémovej farby alebo mierne sivobielej až po skutočnú žltú alebo žltošedú. Toto je pôvodná forma bambuckého masla. Zvyčajne bude mať výraznú orechovú arómu.
    Rafinovaný- je viac spracovaný. Môže byť filtrovaný a deodorizovaný. Mnohé z jeho prírodných zložiek sú tam stále. Ale niektoré prírodné farbivá a aróma budú odstránené.
    Vysoko rafinované alebo spracované- V tomto prípade sa na zvýšenie množstva masla, ktoré sa môže odoberať z kúpeľa, používa niečo iné ako voda. Použije sa rozpúšťadlo ako hexán. Farba tohto výrobku bude čisto biela.

Pokladané zámky predávajú len surové alebo nerafinované bambucké maslo. Poskytujeme len tie najkvalitnejšie dostupné certifikované. A nikdy nepredávame bambucké maslo, ktoré bolo extrahované pomocou rozpúšťadiel.

Ako by malo bambucké maslo cítiť?

Bambucké maslo v prírodnom stave má arómu, ktorú väčšina ľudí považuje za príjemnú alebo aspoň nie urážlivú. Myslím, že je to vôňa, ktorá na vás v priebehu času rastie. Vôňa surového bahna západnej Afriky sa líši, je typicky orechový zápach. Ako vek bambuckého masla, aróma začne klesať. Ak si kúpite nerafinované bambucké maslo s takmer žiadnym zápachom, šance sú staré. Bambucké maslo je celkom stabilné, keď je správne udržiavané. Ale môže to stuchnúť.