Chudnutie

Ako znížiť 600 kalórií, rýchlo a bezpečne

Robte to po dobu 12 minút namiesto šprintingu
Náhle odstránenie hlavných skupín potravín z vašej stravy je nesprávnym spôsobom, ako ísť o veci. Fanúšik šumivých nápojov? Skráťte ich späť, skôr než ich úplne vyhnite z vašej stravy. Nie je to praktické, nie je to zábavné a je to veľmi ťažké. Môžete tiež zistiť, že nakoniec nahradíte tento sladký, šumivý zásah za niečo iné, ktoré je rovnako výhrevné.

Postupujte podľa týchto tipov a sledujte, či kalórie bez námahy vypadnú. Váš telesný tuk nebude ani príliš ďaleko.

 
Vystrihnúť 185 kníh
Preskočiť sladké výplach: Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako odhaliť skryté kalórie, je pozrieť sa na spotrebu nápojov. Ľudia dostanú až 300 kalórií denne, ako pred 30 rokmi. Aspoň polovica z nich pochádza zo sladených nápojov, ako je ovocná šťava a sóda. Odstráňte nápoje a získajte svoje živiny z celého ovocia namiesto džúsov. Pintový pomarančový džús Tropicana Pure Premium má 220 kalórií. Pomaranč? Asi 35.

 
Vystrihnúť 150 kníh
Vypracujte svoje zálievky: Vymeňte polovicu šálky guacamolu s mexikanom za rovnaké množstvo salsy a ušetrite 150 kalórií. Získajte rovnaké úspory pomocou salsy namiesto vášho mayo v obale na obed. Ďalšie triky obchodovania s toppingom: vymeniť gorgonzolu za strúhaný parmezán, nakrájať zeleninu do humusu namiesto iných škvŕn a posypať šaláty s ľahko opečeným pekanom namiesto olejom nasiaknutých krutónov.


Vystrihnúť 130 kníh
Vypnite televízor: Vieme, že maratón Sky Sports môže byť lákavý, ale príliš veľa hodín pred plazmovou obrazovkou môže spôsobiť zmätok na vašom páse. Výskumníci z Gruzínskej štátnej univerzity zistili, že ľudia dostali až 130 kalórií viac v dňoch, kedy jedli pred televízorom, než v dňoch, keď opustili diaľku sama.

 
Vystrihnúť 107 centier
Hromadné dávkovanie: Jedlo s nízkym obsahom vlákniny pred jedlom – myslite na ovocie, zeleninu a polievku na bujón – môže pomôcť znížiť celkový príjem kalórií. Štúdia v časopise Journal of Dietetic Association uvádza, že ľudia, ktorí konzumovali 100-kalorický šalát pred jedlom, konzumovali o 12 percent menej – o 107 kalórií menej celkovo (vrátane šalátu) než tí, ktorí vynechali listovú predjedlo. Urobte svoj prvý kurz šálkou zeleninovej polievky alebo zmiešaného šalátu s obojstranným obväzom.