Zdravie

Červené víno vám pomôže chudnúť?

Dobrá fľaša vína sa môže podieľať na veľa vecí v životnom terapeutovi, plánuje sa v piatok v noci, chute na dekadentný dezert. A niektoré štúdie naznačujú, že by ste mohli pridať kardio do tohto zoznamu: Zdravé ženy, ktoré vypili jednu pohárik vína pravidelne, mali o 70 percent menej pravdepodobne viac ako 13 rokov hmotnosť, ako sa zvykli zdržať, podľa často citovanej štúdie z roku 2011 Harvard na takmer 20 000 ženách.

Teraz ste pravdepodobne počuli o celebrít zlúčeninu červeného vína, resveratrol, polyfenol nachádzajúci sa v koži hrozna. Vieme, že antioxidačná elektráreň môže pomôcť mobilizovať tuk a znížiť akumuláciu triglyceridov u myší aj u ľudí. Štúdie na zvieratách dokonca dokázali, že resveratrol môže pomôcť premeniť biely tuk na “béžový tuk”, čo je pre naše telo jednoduchšie spáliť a že polyfenol môže pomôcť potlačiť chuť do jedla. (FYI, resveratrol môže tiež pomôcť chrániť pokožku pred poškodením voľnými radikálmi.)

Existuje len jeden problém so všetkými týmito báječnými nálezmi: Nielenže sú väčšinou tieto štúdie na zvieratách, ale tiež nie je možné absorbovať odporúčané terapeutické dávky antioxidantu len pitím vína, podľa výskumu z Nemecka. (Budete potrebovať príplatok, aby ste zasiahli rovnaké mg používané pre sľubné výsledky.)

Ako môže červené víno pomôcť znížiť hmotnosť

Pre začiatok pitie stredného množstva alkoholu zlepšuje prietok krvi, čo znamená, že nielenže sa viac živín prepravuje do buniek, ale aj viac kyslíka – nevyhnutná súčasť spaľovania tukov,

Pohár červeného vína tiež zvyšuje hladinu dvoch hormónov – adiponektínu a voľného testosterónu, ktoré vám pomáhajú spáliť tuk a budovať svalstvo, pričom znížte estrogén, čím sa udržuje tuk, a globulín viažuci sérové ​​hormóny (SHBG), hormón, ktorý zabraňuje tomu, aby voľný T pôsobil na receptory. Spoločne tento vzorec vytvára viac anabolické prostredie, uvoľňuje uložený tuk a zvyšuje váš metabolizmus,

Znie to skvele, že? Úlovok je tam, kde alkohol prechádza z neškodného (dokonca aj užitočného) na problematické územie. Všetky už spomínané pozitívy sú obmedzené na ľahké až stredné pitie – to je len jedna pohár vína, príležitostne. Takže čo sa stane, keď si naleješ druhý alebo tretí pohár? (Súvisiace: Ako zlé sú účinky alkoholu a pitia alkoholu, keď ste mladí?)

Účinky červeného vína na vaše telo

“Všeobecne povedané, akútny zápalový stres v skutočnosti produkuje hormóny kritické pre spaľovanie tuku,”. Veci, ktoré patria do tejto kategórie: Cvičenie a príležitostné sklo alebo dve vína. “Ale ponechané nekontrolované a chronicky zvýšené – ako je tomu okrem iného aj pri vysokom užívaní alkoholu – telo nakoniec reaguje tým, že sa snaží uchovávať dodatočné kalórie, pretože vaše bunky musia pracovať nadčas, aby sa prispôsobili zvýšenému stresu, ktorý sa zvykne očakávať , “dodáva.

A čo viac, pitie nad mierne množstvo alkoholu pravidelne nielenže neguje všetky tieto pozitívne hormonálne zmeny, ale v skutočnosti narúša komunikáciu medzi vašimi systémami, čím vylučuje vaše hormóny a napína všetky vaše systémy,

Dokonca ešte zlé správy: ak už vezmete veľa ovocia a zeleniny, dokonca aj jedna zdravá pohár vína pravdepodobne nezvýši spálenie tukov – už ste dostali tie zdravé antioxidanty, takže vaše hormóny sú už optimalizované,

A alkohol môže zásobovať jeden z najužitočnejších nástrojov pre chudnutie: spánok. Hoci vám alkohol pomáha pri zaspávaní rýchlejšie, spôsobuje to, že sa budete celú noc prebúdzať, hovorí.

Dobre, vieme. Naozaj sme chceli uveriť, že červené víno sa rovná povesti o chudnutí, ale skutočnosť je trochu komplikovanejšia. Zrátané podčiarknutie: Pitie sklenky vína pred spaním pravdepodobne nepomôže vám schudnúť – ale ak nepracujete na súťaž v bikinách, kde sa počíta každý kalórií a uncí tuku, určite to nezmení všetku tvrdú prácu, ktorú dáte v posilňovni a v kuchyni.