Zdravie

Žiť zdravý životný štýl

Výživa a výživa
Vyvážte si jedlo. Máte bielkoviny, zdravé uhľohydráty, tuky a zeleninu a / ovocie pri každom jedle.
Zdravé sacharidy zahŕňajú hnedú ryžu, celozrnné chleby, cestoviny a sušienky, škrobovú zeleninu, ako sú sladké zemiaky, paštrnák a zemiaky, quinoa, proso, amarant.
Jedzte tri jedlá plus občerstvenie. Jedenie troch jedál plus občerstvenie zaručuje, že budete jesť podľa plánu a získať dostatok kalórií a živín. Metabolizmus funguje najlepšie v podobnom rozvrhu denne. Jedenie každé 4-5 hodín zaručuje dostatok energie a účinný metabolizmus.
Občerstvenie je dôležité, ak máte hlad medzi jedlami. Pozostávajú z bielkovín a / alebo tukov + uhľohydrátov (pozrite si časopis s občerstvením). Občerstvenie udržiava energiu až do jedla a znižuje vaše šance na jedenie pri jedle.
Podiel vašej tabuľky vizuálne má asi ½ zeleniny a / alebo ovocie, ¼ bielkovín, ¼ zdravých sacharidov a trochu tuku pri každom jedle.
Údržba tela: Buďte pekný voči svojmu telu a venujte pozornosť tomu, čo potrebuje
Jedzte dosť každý deň – nie je dostatok potravy, hovorí vášmu telu, aby šetril kalórie a energiu, a tak pri ďalšom príjme väčšieho množstva energie sa ponechá namiesto toho, aby sa správne používal.
Hydrát – Dehydratácia spôsobuje, že sa cítite unavený. Kofeín a alkohol sú veľmi dehydratačné. Vyvážte kofeín alebo konzumáciu alkoholu s nekofeinizovanými, nealkoholickými tekutinami.
Spánok – deprivácia spánku zvyšuje chuť do jedla (a často aj telesnú hmotnosť) a znižuje funkciu mozgu. Takže správny spánok pomáha vašu energiu, udržiavanie hmotnosti a vašu schopnosť premýšľať a sústrediť sa.
Cvičenie – Snažte sa cvičiť najmenej 30 minút denne, trikrát týždenne – možno dokonca rozdeliť na 10 minút chôdze. Účinky krátkej fyzickej námahy trvajú oveľa dlhšie ako účinky kofeínu a cvičenie znižuje stres, a nie zvyšuje to! Nájdenie fyzickej aktivity, ktoré naozaj rád robí, bude robiť cvičenie viac zábavy a niečo, na čo sa tešiť, rovnako ako pomáha udržať si zdravie po celý život. Tak skúste niečo nové alebo niečo, čo sa vám vždy odvolalo.

Ako vyzerám?
Ak by sme všetci vyzerali rovnako, svet by bol veľmi nudné miesto.

Gény (nie džínsy) majú veľa spoločného s tvarom tela – nie je žiadna “správna” váha pre osoby s určitou výškou. Ak jedlite a zdravo konáte, vaša váha je pravdepodobne v poriadku.
Tvarovaný ako hruška? Tuk okolo bokov, zadku a stehien je zvyčajne závislý od estrogénu, čo znamená, že neprechádza cvičením a zdravou výživou. Tuk na trup je na druhej strane spojený so zlým zdravotným stavom.
Opakovaná diéta môže skutočne znížiť metabolizmus a tým ponechať vaše telo zachovať viac toho, čo ste do neho vložili. Zvyšovanie cvičenia, zatiaľ čo nedávajúcemu telu viac potravy na kompenzáciu, môže tiež zvýšiť ukladanie telesného tuku. Dieting tiež zvyšuje riziko ochorenia srdca, v porovnaní s jednoducho získať malú váhu. Ak naozaj potrebujete schudnúť, najefektívnejším spôsobom je zvýšiť výkon a znížiť len malú výživu, pričom sa sústredíte na ovocie, zeleninu a potraviny s vysokým obsahom vlákniny.

Kľúčové atribúty zdravého životného štýlu
Jedz zdravo
cvičenie
hydrát
spánok
Myslite na pozitívne myšlienky